Haber

Egeli yüzücü Azra Kayra Öğmen’den önemli başarı

Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yüzme Branşı sporcusu Azra Kayra Öğmen, İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kısa Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda 400m karışıkta Türkiye 3.’sü oldu.

Başarılı sporcuyu makamında tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. birlikte daha fazla spor. Üniversitemiz Gençler Spor Kulübü yüzücüsü Azra Kayra Öğmen, Türkiye Arena Kısa Kulvar Ferdi Yüzme Şampiyonası’nda 400 metre karışıkta Türkiye 3.’sü olarak önemli bir başarıya imza attı. Sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Necdet Budak liderliğinde yeniden yapılandırılan Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yüzme Şubesi Rektörü Prof. Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yüzme Branş sporcusu Azra Kayra Öğmen, İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kısa Kulvar Küçükler Ferdi Yüzme Şampiyonası’nda 400 metre karışıkta Türkiye üçüncüsü oldu. Azra Kayra Öğmen; 100m karışıkta Türkiye 6.’sı, 50m serbestte Türkiye 6.’sı ve 100m serbestte Türkiye 8.’si oldu.

Antrenör Mert Kahya, 13 yaşındaki Azra Kayra Öğmen’in yüzmede gelecek vaat ettiğini belirterek, Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ni Ulusal Grup ve Türkiye şampiyonalarında başarıyla temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu